nie biegaj do ZUS
 Oceń wpis
   

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił nową usługę internetową umożliwiającą zweryfikowanie autentyczności wydanych przez ZUS zaświadczeń o niezaleganiu w opłacaniu składek.

Serwis dostępny jest pod adresem: https://ssl.zus.pl/zn. Aby z niego skorzystać i poświadczyć autentyczność wydanego przez ZUS zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek, w formularz znajdujący się na tej stronie należy wprowadzić informacje zawarte w sprawdzanym zaświadczeniu, tj. numer zaświadczenia, numer druku, numer NIP i datę wydania zaświadczenia. Po wprowadzeniu danych należy kliknąć przycisk Szukaj - wtedy usługa potwierdzi fakt wydania przez ZUS zaświadczenia albo poinformuje użytkownika o braku takiego zaświadczenia w ewidencji Zakładu. Usługa jest bezpłatna.

Sprawdziłam , działa bez zarzutu!!!!!!

 

Komentarze (0)
Mniej kontroli podatkowych
 Oceń wpis
   


Czytam Gazetę Prawną i nie dowierzam .Gazeta informuje , że dotarła do raportów oszczędności przygotowanych przez   wszystkie izby skarbowe i urzędy kontroli skarbowej  dla Ministerstwa Finansów  o tym , jak  wdrażają program oszczędnościowy, który resort nakazał wprowadzić na początku roku No i na czym oszczędzają ? Urzędnicy oszczędzają na: kosztach administracyjnych takich jak np. papier, prąd, telefony; etatach – nie zatrudniają nowych pracowników - to da się zrozumieć . Ale oszczędność na fakcie przeprowadzania  kontroli tylko u tych podatników , którzy  mają  zakłady  niedaleko swoich  miejsc zamieszkania  bądź niedaleko siedziby urzędu - to już lekka przesada To co ,  ci którzy usadowili się w pobliżu urzędów  są teraz nagradzani czy karani kontrolami? Pozostali za to mogą spać spokojnie.

Inne    oszczędności   są również  zaskakujące    : osobiście doręczane listy z pominięciem poczty minimalizacja wydatków na energię czyli  włączanie światła włączane  w razie konieczności (   a oczy urzędników ?   ) , w pomieszczeniach zmniejszana jest temperatura, a poza godzinami pracy ogrzewanie jest wyłączane.  Pracownicy mają nawet  nakaz  wietrzenia pomieszczeń ......

A może tak oszczędności poszukać w samym Ministerstwie a nie oszczędzać na tych , którzy odwalają całą robotę?

 

Komentarze (0)
Masz 50 lat?
 Oceń wpis
   


Od 1 lutego 2009 r. obowiązuje znowelizowany art. 92 kodeksu pracy  zgodnie z którym pracownicy, którzy ukończyli najpóźniej do 31 12.2008 roku  50 lat  życia i są niezdolni do pracy z powodu choroby mają prawo do wynagrodzenia chorobowego wypłacanego przez pracodawcę przez okres 14 dni w ciągu roku kalendarzowego, a nie jak do tej pory przez 33 dni.Po okresie 14 dniowym zasiłek wypłaca ZUS.. Natomiast do pracowników , którzy skończyli 50 lat w 2009 roku zmienione przepisy będą zastosowane od 1 stycznia 2010 roku . Takie rozwiązanie ma zachęcić pracodawców do zatrudniania dojrzałych pracowników.
Czy tak na pewno będzie? Czy barierą do zatrudniania pracowników po 50 roku jest jedynie  przekonanie  pracodawcy  , że  b oni częściej na zwolnieniu niż w pracy? Jak myślisz? 

Komentarze (1)
Pisać bloga? Ale po co?
 Oceń wpis
   

Witam Cię na moim blogu!
Zastanawiasz się po co powstał kolejny blog?
Otóż niedawno przeczytałam, że na świecie powstaje dziennie 150 tysięcy blogów! A wszystkich blogów na świecie jest ponad 100 mln!
Wychodzi na to, że statystycznie powstaje 1-2 blogi na sekundę... o ile nie więcej :)

Ja również przyczyniam się do wzrostu tych statystyk. Ale po co? Co chcę dzięki temu osiągnąć?
Otóż chciałabym Ci pomóc w kwestiach podatkowych, a także dostarczyć nieco informacji na temat meandrów rachunkowości.

Jeżeli masz jakieś pytania związane z podatkami, rachunkowością - możesz śmiało do mnie pisać!

Mam równocześnie nadzieję, że na tym blogowisku mój blog będzie widoczny i nie zniknie gdzieś w otchłani internetu...

Komentarze (4)
1 | 2 | 3 |
O mnie
Doradca Podatkowy -Krystyna Dąbrowska
Od 1995 roku doradzam w sprawach podatkowych, publikuję artykuły w prasie branżowej, jestem współwłaścicielem biura podatkowego "Praktyk".w Lublinie
Najnowsze wpisy
2016-06-08 13:09 Najszybszy wzrost wartości złotego?
2015-10-13 11:27 Masz umowę okresową ?Przeczytaj
2015-10-13 09:31 ważne dla gmin
2015-04-16 21:18 masz emeryturę ? przeczytaj
2015-01-23 19:53 korzystne zmiany w prawie
Najnowsze komentarze
2015-10-14 22:00
??:
Masz umowę okresową ?Przeczytaj
beznadziejne, mówię to jako pracownik
2015-05-31 06:58
Kit mi nie smakuje.:
korzystne zmiany w prawie
czy moze Pani podac przyklad gdy pracownik po odejsciu z pracy jest przyjmowany ponownie do tej[...]
2014-09-12 18:50
monikas13:
Odkrycie NIK-u
Takie praktyki US są bardzo częste. Na co dzień mam odczynienia z takimi problemami. I niestety[...]